Domy z drewna

W czasie gdy rosnące ceny materiałów budowlanych i usług uniemożliwiają wielu osobom realizację marzeń o własnym przytulnym domu, nasza firma postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych inwestorów  i  zaoferować  budowę domów jednorodzinnych z krótkim czasem realizacji  i za rozsądną cenę.  Od  2006 roku zajmujemy się wznoszeniem budynków  mieszkalnych w technologii szkieletu drewnianego.

Dlaczego wybraliśmy drewno?

Drewno jest niezwykłym materiałem.  Stanowi   ekologiczny, całkowicie odnawialny , lekki  i wytrzymały budulec, który zapewnia ciepło i komfort życia.

Propagowanie powszechnego  wykorzystywania  drewna przez człowieka powinno być ważnym elementem polityki  gospodarczej każdego kraju, ponieważ przyczynia się do ekspansji obszarów leśnych  oraz obniża emisję gazów cieplarnianych dzięki zastąpieniu produktów intensywnie wykorzystujących paliwa kopalne.  Drewno użyte do budowy  przez  cały okres „życia”  domu zatrzymuje w sobie ogromne ilości węgla  wchłoniętego w postaci CO2 z atmosfery podczas wzrostu.

Poprzez użytkowanie drewna w budownictwie przyczyniamy się do ograniczenia zmian klimatycznych.

Drewno jest materiałem izolacyjnym .  Dzięki  tej naturalnej właściwości jest powszechnie stosowane  na obszarach o chłodniejszym klimacie np.  w Skandynawii  czy Kanadzie.  Konstrukcje drewniane mają  wyższą  wartość izolacyjności cieplnej niż  budowle tradycyjne, nawet przy mniejszej grubości ścian.  Ściana zbudowana z drewna może mieć grubość zaledwie połowy ściany  z cegły lub betonu , aby zapewnić  dwa razy większą wartość izolacji termicznej,  jednocześnie unikając mostków cieplnych , które są częste w przypadku innych metod budowlanych.

Nowoczesne budynki drewniane  bez problemu spełniają normy izolacji  akustycznej, dzięki warstwowej strukturze złożonej z różnych materiałów.

Przy poprawnym projekcie i właściwym wykonaniu, drewno konstrukcyjne nie potrzebuje środków chemicznych , aby czas jego życia był długi. Dzięki suszeniu drewna przed wbudowaniem  do odpowiedniej wilgotności uzyskuje ono pełną naturalną odporność na działanie owadów, pleśni i grzybów.  Jedynym warunkiem koniecznym dla zachowania trwałości drewna jest niedopuszczenie do długotrwałego zawilgocenia.

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów, drewno zachowuje się w sposób przewidywalny w czasie pożaru, tworząc zwęgloną powierzchnię, która zapewnia ochronę struktur wewnętrznych, a tym samym elementy drewniane mogą zostać nietknięte i zachować nośność  w czasie pożaru. Zmniejszenie palności nowoczesnych konstrukcji drewnianych zapobiega występowaniu ognisk pożaru i rozprzestrzenianiu się ognia.

Projekty

Realizujemy  dowolne projekty domów drewnianych dostępne na polskim  rynku. Pomagamy wybrać i zakupić projekt, zaadoptować  do wymagań inwestora, załatwić pozwolenie na budowę.

Ile to kosztuje?

Koszt budowy domu drewnianego zależy od wielkości budynku, złożoności konstrukcji, zastosowanych materiałów, itd…  Wiele czynników ma wpływ na ostateczny koszt budowy, dlatego konieczne jest wykonanie indywidualnej wyceny danego projektu po konsultacji z Inwestorem.

Zakres prac objęty kosztorysem może być różny.  Zwykle realizujemy  zlecenia kompleksowo tzn. od wykonania fundamentów do stanu  „deweloperskiego” lub „pod klucz”. Jednak istnieje możliwość aby ten zakres ograniczyć pozostawiając Inwestorowi część prac wykonać we własnym zakresie.

„Ten kto pracuje rękoma jest robotnikiem, ten kto pracuje rękoma
i głową jest rzemieślnikiem, a ten kto pracuje rękoma, głową i sercem jest artystą.”

Franciszek z Asyżu